Sprzedaż VW wciąż do przodu

W styczniu, na świecie VW dostarczyło klientom ponad 520.000 samochodów osobowych. Plusy odnotowano również w Polsce.

Początek roku dla marki Volkswagen Samochody Osobowe okazał się stabilny pod względem sprzedaży. W pierwszym miesiącu 2016 roku klientom na całym świecie dostarczono 521.400 samochodów, co oznacza wzrost o 2,8% w porównaniu ze styczniem ubiegłego roku

W całej Europie Volkswagen sprzedał w pierwszym miesiącu tego roku 121.100 samochodów. W regionie Europy Zachodniej odnotowano niewielki spadek wynoszący 2,6 procent. W Europie Środkowej i Wschodniej natomiast sprzedaż spadła o 6,3 procent – wpływ na to miała głównie sytuacja na rynku rosyjskim. Na niemieckim rynku sprzedano w styczniu ponad 40.000 pojazdów.

W Polsce producent z Wolfsburga może pochwalić się dobrym wynikiem. W pierwszym miesiącu 2016 roku, zarejestrowano w Polsce 2991 osobowych Volkswagenów, co oznacza wzrost o 3,3 procent. Najpopularniejszymi modelami w tym okresie były Golf, Passat oraz Polo.

Te wyniki pokazują, że Polakom niestraszne są różne światowe afery, które tak zagrały na nerwach PR-owców. Dla kierowców liczą się bardziej nowe modele – a tych VW będzie miał dostatek. Już na targach Poznań Motor Show 2016, na przełomie marca i kwietnia, Niemcy pokaż nam nowego Tiguana. Czekamy, choć przed nami jeszcze wielka Genewa.

źródło: VW