Renault Clio R.S. 18

Jeśli połączymy głęboką czerń i jaskrawą żółć, to musi powstać coś wyjątkowego. Dodatkowo, jeśli zrobią to specjaliści z Renault Sport Formula One Team, efekt będzie piorunujący.

I jest! Limitowana seria Clio R.S. 18 stworzona została w hołdzie dla Formuły 1, w której Renault nieustannie się rozwija. Marka świętuje tam właśnie 40. rocznicę swojej obecności, a Clio R.S. 18 wygląda na świetny prezent z tej okazji. Jego nazwa nawiązuje do nowego bolidu przygotowanego na 2018 rok.

To nie tylko przyszły hot-hatch kolekcjonerski, ale także doskonała maszynka do sportowej zabawy. Silnik o mocy 220 KM i momencie obrotowym 280 Nm, a do tego wydech Akrapovic i twardsze zawieszenie Trophy przeistaczają miejskie Clio w zastrzyk czystej adrenaliny.

Już na sam widok Clio R.S. 18 serce zaczyna bić szybciej. Wszechobecna czerń łączy się z żółtym kolorem Sirius tak dynamicznie i ostro, że auto samo w sobie przypomina bolid F1. Do tego dochodzą naklejki w barwach Renault Sport, bardzo ciekawe światła LED, tylny dyfuzor i listwy aerodynamiczne. Wewnątrz sportowy charakter Clio R.S. 18 również daje o sobie znać w bardzo drapieżny sposób – jest tutaj obszyta Alcantarą kierownica, delikatne karbonowe wstawki oraz symbole R.S. To miejsce dla prawdziwego sportowca.

Renault Clio R.S. 18 będzie dostępne w Polsce w pierwszej połowie 2018 roku. Jego wartość z pewnością przewyższy klasyczne Clio R.S. i podrasowane Clio R.S. Trophy, przekraczając z łatwością barierę 100 000 zł. Za tę cenę otrzymamy jednak limitowany samochód z rodowodem Formuły 1.

Renault Clio R.S. 18

2018 - Renault CLIO R.S. 18
renault-clio-rs-18-003
2018 - Renault CLIO R.S. 18
2018 - Renault CLIO R.S. 18
2018 - Renault CLIO R.S. 18