Nowy VW Touareg

Nowy VW Touareg zadebiutował w… Chinach. Ten fakt podkreśla, jak wielkim i znaczącym rynkiem dla niemieckiego producenta jest daleka Azja. Nowy, największy i najbardziej luksusowy model marki może przyjąć się tam bardzo dobrze, ponieważ jest synonimem komfortu, nowoczesności i wysokiego statusu.

To, co nas interesuje w nowym Touaregu, to silniki. Z pierwszych informacji wiemy, że w Europie ten masywny SUV będzie oferowany na razie z jednostkami V6. Diesle będą oferować 231 KM i 286 KM, a benzyniak 340 KM. Z czasem pojawi się także hybryda i mocarny diesel V8 z zapasem aż 421 KM.

Moc pod maską widać już na pierwszy rzut oka. Nowy VW Touareg to silny, solidny i muskularny SUV, który imponuje rozmiarami. Mimo większej długości i szerokości, karoseria wykonana w 48% z aluminium i 52% ze stali jest o 106 kg lżejsza, co zwiastuje także lepsze osiągi i większą oszczędność.

VW Touareg III generacji ma bagażnik o pojemności… 810 litrów! Wewnątrz auto posiada szereg nowoczesnych systemów, w tym Innovision Cockpit z 12-calowym ekranem cyfrowym zestawem wskaźników oraz system multimedialnym Discover Premium z 15-calowym ekranem. Dzięki temu na kokpicie prawie w ogóle nie ma klasycznych przycisków czy włączników.

Nowy VW Touareg wjechał na rynek stosunkowo późno (II generacja auta pochodzi z 2010 roku). Wydawać się mogło, że będzie musiał sporo nadgonić, ponieważ konkurencja SUV-ów nigdy nie śpi. Jednak nowy Touareg także nie próżnował – przez ten czas dorósł do nowoczesnej technologii i jest gotowy na podbój rynku.

Nowy VW Touareg

Der neue Volkswagen Touareg
Der neue Volkswagen Touareg
Der neue Volkswagen Touareg
Der neue Volkswagen Touareg