Nowe BMW serii 8 Coupé wjedzie do produkcji

Nowe BMW serii 8 Coupe jest już na ostatniej prostej w przygotowaniach do produkcji. Aktualnie producent prowadzi jazdy testowe w Walii, które mają na celu ostateczne zestrojenie napędu i układu jezdnego oraz sprawdzenie dynamiki jazdy. Emocje są więc na każdym kilometrze.

Na tamtejszych drogach sprawdzany jest m.in. nowy silnik V8 w wersji BMW M850i xDrive Coupe, który będzie perełką w całej gamie ósemki. Będzie on wytwarzał 530 KM i 750 Nm momentu obrotowego, dostępnych jest już przy 1800 obr./min. Osiągi tego auta nie są co prawda jeszcze znane, ale i tak już wiadomo, że będą dawały gęsią skórkę.

W parze z mocnym silnikiem w BMW serii 8 Coupe pojawi się m.in. 8-stopniowa sportowa skrzynia Steptronic, najnowsza wersja inteligentnego napędu na cztery koła, układ dynamicznej kontroli stabilności DSC oraz różne tryby jazdy, w tym Sport i Sport+.

Nowe BMW serii 8 Coupe jest więc połączeniem kosmicznej technologii (np. elektronicznie sterowanych amortyzatorów) z tym co stare i dobre – przyjemnością prowadzenia potężnego auta z napędem na tył. Sam napęd xDrive został dostosowany do tego, by przy przyspieszaniu na wyjściu z zakrętu przenosić moc na tylną oś i zapewniać maksymalną trakcję.

Jazdy testowe w Walii to powód do zazdrości – nie dość że auto pobudza wyobraźnię prezentując swoje kształty pod kamuflażem, to jeszcze uwalnia adrenalinę, gdy tylko odezwie się swoim głębokim pomrukiem V-ósemki. A to nie wszystko – przed inżynierami jeszcze testy na drogach publicznych, w zwiększonym ruchu. My musimy niestety poczekać – nowe BMW serii 8 Coupe oficjalnie pojawi się w II połowie tego roku.

Nowe BMW serii 8 Coupé

Fabian Kirchbauer Photography
Fabian Kirchbauer Photography
Fabian Kirchbauer Photography