Nowe BMW serii 7

W klasie limuzyn zrobi się gorąco. Naprzeciwko Mercedesa S i Audi A8 wkrótce stanie nowe BMW serii 7.

Z wyglądu niby niewiele się zmieniło. Jest tak, jak wszyscy się spodziewali – z jednej strony zachowawczo, z drugiej bardziej dynamicznie niż w przypadku Audi czy Mercedesa. Nowe BMW serii 7 wyznacza za to kompletnie nowe szlaki na drodze technologii. Na zapoznanie się z nią mało komu starczy cierpliwości.

Pod maską auta znajdą się nowe, rzędowe silniki 6-cylindrowe benzynowe i wysokoprężne. Jak na flagową limuzynę przystało, w palecie będzie oczywiście potężne V8, jednostki BMW TwinPower Turbo oraz napęd xDrive. Do oferty dodano także model BMW 740e – hybrydę typu plug-in z silnikiem benzynowym i elektrycznym powstałą w technologii BMW eDrive z palety BMW i. Łączna moc systemowa tej wersji wynosi 326 KM, a emisja CO2 – 49 g/km.

Nowe BMW serii 7 jest lżejsze o 130 kg od poprzednika oraz będzie występowało w wersji przedłużonej – jakby standardowej „7-mki” komuś było mało.

Dla większego dreszczyku emocji, limuzyna BMW będzie dostępna także z Pakietem M – podkreśli on sportową charakterystykę auta, lecz prawdopodobnie nie doda jej fali mocy. Oprócz tego, klienci w garniturach będą mogli wybrać designerskie pakiety Pure Excellence oraz BMW Individual Design Composition. Może to już czas na nowy, 7-gwiazdkowy standard w motoryzacji?

W.

P90178449_highRes
P90178461_highRes
P90178478_highRes
P90178460_highRes