Nowe Audi A7 Sportback

Audi A7 to jedno z piękniejszych i najbardziej zadziornych aut klasy wyższej. To także jeden z nielicznych samochodów, który z powodzeniem łączy 5-drzwiowe nadwozie ze stylem coupé. Głupio byłoby to psuć…

Dlatego nowe Audi A7 Sportback to esencja odświeżonego języka stylistycznego marki, oparta na tych samych założeniach, jakie dotyczyły pierwszej generacji: ma być efektownie i efektywnie. Stąd ten samochód nadal wypełniony jest innowacjami, a także zapewnia dużą przestrzeń i wygodę.

Jego długość 4969 mm, rozstaw osi 2926 mm, szerokość 1908 mm dają bardzo obszerne wnętrze, a wysokość tylko 1422 mm pozwalała na zaprojektowanie pięknej linii. Dlatego również Audi A7 Sportback najładniej wygląda od boku – jest smukłe, muskularne i wyważone.

Być może niewielu to interesuje, ale pojemność bagażnika tego auta to aż 535 l. Po złożeniu kanapy powiększa się ona aż do 1390 l. W praktyce więc Audi A7 Sportback może służyć za bardzo funckjonalne auto, które zabierze całą rodzinę na wycieczkę w stylu Gran Turismo.

To, co interesuje bardziej, to silniki. Na początku sprzedaży A7 Sportback dostępne będzie z dwoma silnikami V6 i napędem quattro – 3.0 TFSI i 3.0 TDI. Pierwszy z nich daje aż 340 KM i 5,3 s do setki, a drugi oferuje 286 KM i 5,7 s do setki.  

Ciekawy jest również system mild-hybrid MHEV z kompaktowym akumulatorem litowo-jonowym i alternatorem-rozrusznikem. Dzięki niemu, gdy kierowca zdejmie nogę z gazu jadąc z prędkością w przedziale od 55 do 160 km/h, silnik się wyłącza. Audi A7 przechodzi wówczas w tryb żeglowania trwający nawet do 40 sekund. To oszczędza paliwo i emisję CO2. Po ponownym naciśnięciu gazu, alternator-rozrusznik płynnie i delikatnie uruchamia silnik.

O pozostałej technologii i multimediach Audi A7 Sportback można napisać osobną książkę. Wybrane systemy i rozwiązania model ten będzie dzielić z nowym A8, jednak to, na co szczególnie warto zwrócić uwagę to dwa indywidualne fotele w drugim rzędzie – kanapa 2+1 oferowana będzie za dopłatą.

Nowe Audi A7 Sportback

Audi A7 Sportback
Audi A7 Sportback
Audi A7 Sportback
Audi A7 Sportback
Audi A7 Sportback