Nowa Mazda CX-5

Mazda pokazuje nową odsłonę CX-5 – SUV-a, który podbił serca wielu kierowców.

W zasadzie, od CX-5 wszystko się zaczęło – dzięki niej Mazda wróciła na tron i ponownie stała się lubiana, a także wybierało ją coraz więcej kierowców na wielu rynkach (CX-5 była liderem sprzedaży wśród modeli Mazdy w Europie). To za jej sprawą Mazda w końcu zaczęła zarabiać. Jednak od czasów jej debiutu minęło już kilka lat, więc zmiany były nieuniknione.

Nie żeby Mazda CX-5 z dnia na dzień stała się brzydka lub nudna, ale powoli zaczynała gubić się w tłumie SUV-ów (a trzeba przyznać, że ten tłum robi się coraz większy).

Podczas salonu samochodowego w Los Angeles Mazda pokazała więc swój nowy przepis na rodzinnego SUV-a, jakim właśnie jest CX-5. Teraz jest bardziej seksowny, zmysłowy i nowoczesny. Nadal zaprojektowany zgodnie z filozofią KODO – Dusza ruchu, ale odświeżony i jakby przesunięty w czasie o kilka lat w przód. Wygląda po prostu rewelacyjnie.

No i do tego ten lakier – Soul Red Crystal. Kolor ten stanowi technologiczne rozwinięcie odcienia Soul Red Metallic, charakteryzując się o 20% intensywniejszym nasyceniem barwy oraz o 50% większą głębią koloru.

Wewnątrz jest jakby na odwrót. Projektanci postanowili pójść w prostotę i zminimalizować efekciarstwo na desce rozdzielczej – wszystko po to, by było czytelnie i intuicyjnie. Większość funkcji przejął centralny wyświetlacz i pokrętło między fotelami, więc przycisków zostało naprawdę niewiele. W zasadzie, większość z nich znajduje się teraz na kierownicy.

Pod maską nowa Mazda CX-5 nadal wykorzystuje technologię SKYACTIV – może mieć jeden z dwóch silników benzynowych (2.0 lub 2.5), a także diesla (2.2 D). Rewolucji nie ma, bo silniki będą miały zbliżoną moc do dotychczasowych jednostek, a spalanie lub emisję CO2 obniżono nieznacznie. To zresztą zweryfikuje trasa.

Więcej można dowiedzieć się w Los Angeles w dniach 18-27 listopada, jednak już teraz wygląda na to, że kryjąca się pod nowoczesną szatą CX-5 to cały czas ta sama, lubiana przez wszystkich Mazda.

Nowa Mazda CX-5

1-all-new-cx-5_na-1
1-all-new-cx-5_na-1-2
1-all-new-cx-5_na-1-1