Mercedes-AMG GT 4-Door Coupe

Na odpowiedź dla koncepcyjnego BMW M8 Gran Coupe nie trzeba było długo czekać. W zasadzie wystarczyło przejść kilkadziesiąt metrów na Salonie Samochodowym w Genewie 2018, by nadziać się na kolejną, niecodzienną prezentację – Mercedes AMG GT 4-Door Coupe.

By opisać ten samochód chociażby w kilku słowach, najpierw trzeba znaleźć chwilę na odetchnięcie, bo AMG GT 4-Door Coupe naprawdę zapiera dech. Jego linia jest niezwykle płynna, a zarazem muskularna. Ekspresyjny pas przedni nawiązuje do AMG Coupe i jasno podkreśla, że z tym modelem nie ma żartów. Co więcej, Mercedes AMG GT 4-Door Coupe jako pierwszy czterodrzwiowy model AMG GT, łączy wysoką funkcjonalność i komfort z wszechstronną indywidualizacją.

Prawdziwą perełką projektu AMG GT 4-Door Coupe jest jednak wnętrze. To miejsce, w którym nowoczesna technologia przestaje być imponująca, a zaczyna być po prostu spektakularna. Listy systemów i multimediów nikt nie będzie w stanie wymienić jednym tchem, a to, co robi największe wrażenie to panoramiczny kokpit z dwoma ekranami 12,3-cala. Wielu z nas pamięta jeszcze mniejsze telewizory…

Wnętrze Mercedesa AMG GT 4-Door Coupe otula kierowcę. Wsiadając do niego prawa ręka od razu układa się na podłokietniku, a plecy miękko opadają w dobrze dopasowanym oparciu fotela. Jest tu bardzo wygodnie, a jednocześnie supersportowo. Trzeba naprawdę dobrych argumentów, by przekonać kogoś do wyjścia lub przesiadki na prawy fotel.

Z tym drugim jest o tyle ciężko, że kierowca pod nogą może mieć do dyspozycji aż… niedorzeczne 639 KM! Aż tyle wykrzesano z 4-litrowego silnika AMG V8 biturbo, dodając do tego 900 Nm momentu obrotowego w zakresie 2500-4500 obr./min. Efekt? 3,2 s do setki oraz prędkość maksymalna 315 km/h.

Dla bardziej „spokojnych” kierowców na początku dostępna będzie także wersja 435-konna w układzie rzędowym, a później także wersja 585-konna V8. W nich osiągi także będą zatrważające i z nadwyżką oddadzą sportowy charakter tego modelu – pierwsza setka poniżej 5 s gwarantowana.

Pewnie nikt się tego nie spodziewa, ale Mercedes AMG GT 4-Door Coupe ma także 395-litrowy bagażnik i 60-litrowy schowek pod podłogą. Po złożeniu tylnych oparć objętość przestrzeni bagażowej wzrasta do 1324 l. Sprzedaż modelu ruszy latem 2018, przy założeniu ceny w okolicy pół miliona zł.

Mercedes-AMG GT 4-Door Coupe

800_kolejnywrodzinie-noweczterodrzwiowecoupeacutemercedes-amg-30
800_kolejnywrodzinie-noweczterodrzwiowecoupeacutemercedes-amg-24
800_kolejnywrodzinie-noweczterodrzwiowecoupeacutemercedes-amg-26
800_kolejnywrodzinie-noweczterodrzwiowecoupeacutemercedes-amg-28
800_kolejnywrodzinie-noweczterodrzwiowecoupeacutemercedes-amg-42
800_kolejnywrodzinie-noweczterodrzwiowecoupeacutemercedes-amg-22