Mazda MX-5

Oto ceny nowej Mazdy MX-5. Oto przepustka do emocji w świecie motoryzacji.

mx5Mazda MX-5 to jeszcze nie legenda, ale już ikona. Fanklub tego modelu jest tak duży i popularny, że z pewnością mógłby założyć własną partię. Te samochody co prawda najliczniej pokazują się na ulicach dopiero, gdy wyjdzie słońce, jednak zawsze warto na nie czekać. To dobry znajomy wszystkich fanów motoryzacji już od 26 lat.

Nowa Mazda MX-5 posiada dwa silniki do wyboru: 1.5 i 2.0. Pierwszy z nich rozwija 131 KM, a drugi – 160 KM. Słabszy motor pozwala przyspieszać do setki w 8,3 sekundy, a mocniejszy jest o sekundę lepszy.

Prowadzenie też nie zawiedzie. Auto jest o 100 kg lżejsze od poprzednika, ma idealny rozkład mas – 50:50 oraz oczywiście napęd na tył. Bez niego roadster Mazdy nie byłby tym samym autem. Problem jednak w tym, że auto pojawi się w naszych salonach we wrześniu, czyli… w mało odpowiedniej porze roku dla drapieżnego kabrio.

Ceny Mazdy MX-5 zaczynają się od 89 900 zł za wersję 1.5 oraz od 96 900 za odmianę 2.0. Reszta to już kwestia wyposażenia. W standardzie MX-5 zapewnia to, co najważniejsze w tego typu aucie – uśmiech od ucha do ucha i wiatr we włosach.

W.