Jeep Grand Cherokee S

Jeep postanowił przebrać swój najbardziej wygodny model w sportową skórę – w rezultacie powstał Grand Cherokee S.

Jeepa Grand Cherokee S da się poznać od razu – posiada 20-calowe felgi w szarym kolorze Granite Crystal, czarny grill, podwójną końcówkę wydechu, błyszczące akcenty wykończenia Low Gloss Granite Crystal oraz charakterystyczne czarne elementy stylizacyjne w nadwoziu. To, co jednak najbardziej rzuca się w oczy, to czarny wystrój wnętrza i skórzane fotele prosto z wersji SRT – to one dają poczuć pazur tego samochodu.

Wszystko to w połączeniu z masywnym nadwoziem wygląda naprawdę imponująco, a dodatkowo tworzy lekko złowrogi charakter auta.

Ale wygląd to nie wszystko – zwłaszcza w Jeepie. W Grand Cherokee S mimo sportowych ambicji nie zapomniano oczywiście o napędzie 4×4 Quadra-Drive II i elektronicznie sterowanym dyfrze. Wszystko to idzie w parze ze znanym nam już wysokoprężnym silnikiem Multijet II 3.0 o mocy 250 KM z 8-biegowym automatem.

Jest tu więc wszystko, czego potrzeba nam poza utwardzonymi drogami. Pytanie zatem, jak z całym tym off-roadowym zestawem skomponuje się sportowe zawieszenie, które w wersji Grand Cherokee S należy do standardowego wyposażenia…

Jakby tego było mało, wersja S oferuje system zarządzania trakcją Selec-Terrain, umożliwiający wybór pomiędzy trybami: Auto, Snow, Sand/Mud oraz Rock. To, że brakuje tu wariantu Race, świadczy tylko o tym, że Jeep zawsze zostanie Jeepem i nawet w sportowym przebraniu swoją naturą nigdy nie zjedzie z błotnistych szlaków. I oby tak zostało.

Jeep Grand Cherokee S

180123_Jeep_01
Switzerland, Grisons, Upper Engadin, Majola Pass near St. Moritz