Honda NSX

Legenda. Bohater. Heros. W motoryzacji jest ikoną. Kojarzy się tylko z modelami Burago lub z grami komputerowymi. Teraz powraca.

Superszybkie samochody to super przyjemność z jazdy, super poczucie wyjątkowości, ale nierzadko także super problem na co dzień. Drogie, często niewygodne i nisko zawieszone tylko w ułamku swojego żywota pokazują, na co je stać. Na Hondę NSX jednak w moim garażu zawsze znalazło by się miejsce.

Ikona powraca. Prace nad Hondą NSX trwały 3 lata, a ich wynikiem jest niski, szeroki i aerodynamiczny samochód o nowoczesnej stylizacji nadwozia. Ma czysty, sportowy styl. Inaczej mówiąc, ma to, co NSX mieć powinien.

Nie inaczej jest pod maską. NSX I generacji został legendą m.in. dzięki swojemu wyglądowi, ale także dzięki mocy – posiadał wtedy coś między 270-300 KM. Jak na lata ’90 to całkiem sporo. Dzisiaj trzeba czegoś więcej, by zaimponować. Trzeba 9-biegowej, dwusprzęgłowej przekładni automatycznej. Trzeba napędu na 4 koła i sterty elektroniki. W końcu – trzeba aż 573 KM wykrzesanych z centralnego silnika 3.5 V6 i motoru elektrycznego.

Tym samym, trzeba też wiele odwagi, by do tego auta wsiąść. Poprzednia Honda NSX była znana z, delikatnie ujmując, gwałtownego charakteru. Nowa wersja będzie inna. Silnik elektryczny umieszczony został z tyłu, pomiędzy jednostką benzynową i skrzynią biegów, co zapewnia wsparcie podczas przyspieszania, hamowania i zmiany biegów. Jakby tego było mało, przednie koła Hondy NSX są napędzane przez dwa niezależne silniki elektryczne o wysokiej mocy, które błyskawicznie dostarczają moment obrotowy do odpowiedniego koła i korygują braki umiejętności u kierowcy.

Połączenie smaków emocji z koncepcją lekkiego nadwozia i legendarnym znaczkiem NSX to gratka dla największych fanów marki i kolekcjonerów aut. Legenda odżyła, a jej montażem zajmuje się 100 wykwalifikowanych pracowników w Marysville w stanie Ohio, składających auto do kupy. Ich praca z pewnością zostanie doceniona.

W.

Honda NSX

Next Generation Acura NSX Unveiled
Next Generation Acura NSX Unveiled
Next Generation Acura NSX Unveiled
Next Generation Acura NSX Unveiled
GFOS
Honda at Frankfurt Motor Show 2015
Next Generation Acura NSX Unveiled
Honda NSX