Honda CR-V

W 2018 roku na rynek wjedzie zupełnie nowa wersja Hondy CR-V. I chociaż stwierdzenie „zupełnie nowa” jest nieco na wyrost, to ten światowej sławy SUV potrafi zaskoczyć zmianami. Szersze nadkola, nieco ostrzejsze linie czy odmieniony tył samochodu z charakterystycznymi reflektorami nadal przypomina dobrą szkołę Hondy, choć już w nowoczesnej odmianie.

Większość modyfikacji Honda CR-V skrywa w przestrzeni, jakości i wyposażeniu. Po praz pierwszy będzie ona dostępna w odmianie 7-osobowej – w wersji z silnikiem benzynowym i napędem na obie osie. Oprócz tego, auto ma się lepiej prowadzić, skuteczniej tłumić nierówności i dawać większą funkcjonalność.

Zwiększając nieco gabaryty auta zyskano kilka centymetrów we wnętrzu oraz lepszą widoczność – słupki A są węższe o 1 cm, a widoczność nad maską względem drogi poprawiona została o 6 cm. Niby nic istotnego, ale pamiętając, że jest to auto bardzo rodzinne, każda taka zmiana poprawia jego codzienne użytkowanie w mieście lub na trasach.

To, co bardziej istotne, generuje aż 173 KM mocy przy 5600 obr./min z 6-biegową skrzynią manualną lub 193 KM ze skrzynią CVT. Mowa tu o silniku 1.5 VTEC TURBO, który zadebiutował już w najnowszej generacji modelu Civic. Jego ekologiczność idzie w parze z dynamicznością, rozpędzając CR-V do setki w 9,3 sekundy (w mocniejszym wariancie).

Skrzynia CVT została odpowiednio zmodyfikowana i dostosowana do silnika VTEC TURBO, jednak należy mieć na uwadze, że nadal nie będzie dawać sportowych emocji z jazdy. Jest ona stworzona po to, by komfortowo wyręczać kierowcę podczas delikatnego i statecznego rozpędzania.

Z drugiej strony, Honda CR-V może zaskoczyć właściwościami terenowymi. Większy prześwit niż w poprzedniej generacji i najnowsza wersja oprogramowania napędu AWD pozwalają czuć się pewniej poza drogami. Teraz Honda CR-V może przekazać do 60% momentu obrotowego na tylne koła oraz podwyższyć o 10% ogólną wartość momentu obrotowego, do 550 Nm.

Honda CR-V

2018 Honda CR-V VTEC TURBO Petrol
2018 Honda CR-V VTEC TURBO Petrol
2018 Honda CR-V VTEC TURBO Petrol
2018 Honda CR-V VTEC TURBO Petrol
2018 Honda CR-V VTEC TURBO Petrol
2018 Honda CR-V VTEC TURBO Petrol