Civic Type R

Civic Type R to źródło prawdziwych emocji na drodze. Ile kosztuje zastrzyk adrenaliny w wykonaniu Hondy?

144 tys. zł – tyle trzeba będzie zapłacić, by wyróżnić się na ulicy gustem, siłą i miłością do sportu. Polski oddział Hondy właśnie na tyle wycenił emocje, jakich może dostarczyć Civic Type R w wersji GT.

Sportowa Honda ma serce ze stali. Pod jej maską będzie drzemał dwulitrowy silnik benzynowy VTEC TURBO o mocy 310 KM (początkowo miało to być 280 KM). Po wdepnięciu pedału gazu w podłogę kierowca Civic Type R zobaczy pierwszą setkę po 5,7 s, a przy odrobinie cierpliwości rozpędzi się do 270 km/h.

Wygląd tylko to potwierdza. Za 144 tys. zł dostaniemy także kilogramy sportowych dodatków, jak wysoki na kilka pięter spoiler, czarne wstawki w zderzakach, cztery rury wydechowe i setki zazdrosnych spojrzeń. To już nie samochód. To prawdziwa broń.

Honda chwali się również, że na Nürburgring Nordschleife (20,8 km) auto wykonało całą pętlę w 7 minut i 50.63 sekundy – to czyni z niej obecnie najszybszego przednionapędowego hot hatcha na rynku.

Czy więc 144 tys. zł to dużo? Dla porównania: za Golfa R trzeba zapłacić ok. 147 tys. zł, za nieco słabszego Leona CUPRA 280 – 112 tys. zł, a za dużo mocniejszego A 45 AMG – 185 tys. zł. Na cenę nowego Focusa RS (320 KM i 4×4) wciąż czekamy.

W.